Prieš steigiant naują įmonę, reikia rezervuoti jos pavadinimą Registrų centre. Tai užtrunka vieną darbo dieną ir kainuoja 16,22€. Prieš rezervuojant pavadinimą, reikia patikrinti, ar nėra tokį pavadinimą jau turinčios įmonės, ar toks žodis nėra registruotas kaip prekės ženklas Valstybiniame Patentų Biure, Bendrijos ir tarptautinėse prekės ženklų duomenų bazėse. Jei sugalvojote kelių žodžių lietuvišką taisyklingą pavadinimą, procesas praeis sklandžiai ir jau kitą darbo dieną galėsite ruošti dokumentus įmonės steigimui.

Tačiau jei sugalvojote anglišką įmonės pavadinimą, jo taip paprastai rezervuoti neišeis. Jei sugalvojote pavadinimą iš vieno žodžio, jis jau tikriausiai užimtas. Jei sugalvojote skambų dviejų žodžių junginį, jis jau tikriausiai registruotas kaip prekės ženklas. Nors registrų centro sistema ir leis pateikti paraišką tokiems pavadinimams, patikrinimo metu jie bus atmesti ir nerezervuoti. Tokio pavadinimo rezervacijai reikės kur kas daugiau laiko, išlaidų ir galbūt papildomų dokumentų.

Jei norite rezervuotis savo sugalvotą pavadinimą, galime padėti jį išsirinkti. Patikrinsime Lietuvos įmonių, Lietuvos prekės ženklų ir Europos prekės ženklų registruose, ar toks pavadinimas gali būti registruojamas. Galite pateikti iki 5 savo pavadinimų variantų, per 3 darbo valandas juos išanalizuosime ir pateiksime savo rekomendaciją. Jei visi Jūsų variantai bus negalimi registracijai, rasime panašiausią leidžiamą registruoti variantą. Tuomet galėsite pateikti pavadinimo rezervacijos prašymą, kurį Registrų centras patvirtins, ir jau kitą darbo dieną galėsite steigti įmonę su savo pavadinimu. Įmonės pavadinimo atrinkimo kaina: 150,00€.

Angliškas įmonės pavadinimas

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus galimi tik lietuviški taisyklingi įmonių pavadinimai. Tačiau yra keletas išimčių, kai paruošus papildomus dokumentus suteikiama teisė registruoti įmonę anglišku pavadinimu.

UAB steigimas anglišku pavadinimu su pavadinimo patikrinimu, notaro ir Registrų centro mokesčiais – 469€.

Jei įmonės anglišku pavadinimu reikia greitai, siūlome pirkti jau įsteigtą įmonę: Parduodamos įmonės.

Rezervuoto įmonės pavadinimo pirkimas

Norėdami išvengti papildomų išlaidų ir taupyti laiką rezervuodami skambų įmonės pavadinimą, galite nusipirkti teisę į jau rezervuotą įmonės pavadinimą. Priešingai nei pirkdami jau įsteigtą įmonę, Jūs patys galėsite įsisteigti naują įmonę pagal savo poreikius kaip steigėjas, patys nuspręsite bendrovės įstatų turinį, paskirsite pirmąjį vadovą ir t. t. Taip turėsite visiškai naują įmonę be jokios istorijos su tokiu pavadinimu, kokio negalėtumėte rezervuotis patys.

Užsisakę pavadinimą, iš karto gausite sąskaitą apmokėjimui internetu. Gavę apmokėjimą, 1 darbo valandos bėgyje perleisime Jums teisę į įmonės pavadinimo rezervaciją. Tuomet iš karto galėsite pradėti įmonės steigimą su tokiu pavadinimu.

Pirkti įmonę ar pavadinimą?

Pirkdami jau įsteigtą įmonę, įsigyjate ir visą jos istoriją. Jei įmonė vykdė veiklą, ji gali turėti įsipareigojimų, apie kuriuos nežinote. Tai patikrinti yra sudėtinga ir reikalauja papildomų išlaidų. Net jei veikla nevykdyta, įmonės kontaktiniai duomenys ir informacija apie vadovą yra išplitusi viešuose interneto įmonių kataloguose, kurie atsinaujina savo nuožiūra ir saugo istoriją, tad gali nepavykti paslėpti buvusių duomenų.

Įsigijus pavadinimą, įmonės įregistravimas užtruks vos 1 darbo dieną – ne ką ilgiau nei įsteigtos įmonės akcininkų keitimas, tačiau išvengsite visų rizikų.

Pasitikrinkite įmonės pavadinimą patys

Kad būtų rezervuotas naujos įmonės pavadinimas, jis privalo būti ne tapatus ir ne klaidinančiai panašus į bet kurią registraciją šiose duomenų bazėse: